ZAPRASZAMY DZIECI MAŁE I DUŻE NA RADIOBAJOWANIE. BAJKI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA I BRACI GRIMM CZYTA SYLWIA TYBORSKA.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY DZIENNIKARSKIE PRZEPROWADZANE W INSTYTUCJACH.  GODZINY TEORETYCZNE UZUPEŁNIAMY PRACĄ Z MIKROFONEM. ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI TEL. 881 001 188

Radiobajowanie Warsztaty dziennikarskie

Wpisany przez admin    PDF Drukuj Email
PORAŻKA CHOJNICZANKI NA WŁASNYM BOISKU

W Wielką Sobotę Chojniczanka Chojnice podejmowała na własnym boisku Bytovię Bytów, w hicie 24 kolejki II ligi zachodniej. Mecz miał także podtekst lokalny i dla kibiców oby dwóch drużyn był podwójnie ważny, gdyż rywal praktycznie zza-miedzy (Chojnice a Bytów dzieli tylko 60 km), Chojniczanka chciała też, zrewanżować się za ostatnią porażkę w rundzie jesiennej.Na mecz przybyło wielu kibiców, zarówno gospodarzy jak i gości, w lepszych humorach jednak, stadion przy ulicy Mickiewicza opuszczali kibice z Bytowa, a to z powodu zwycięstwa ich drużyny nad Chojniczanką 3-1. Po meczu do dymisji podał się trener Chojniczanki Grzegorz Kapica, decyzja w sprawie odwołania trenera zapadnie po świętach.

Grzegorz Kapica o dymisji.

Początek meczu nie obfitował w wiele okazji, jednak Chojniczanka dominowała na boisku, jednak w 15 minucie niespodziewanie błąd popełnił bramkarz Chojniczanki, Rafał Misztal i był zmuszony wyjmować piłkę z siatki. Chwilę później padła druga bramka dla gości.
Przed przerwą nadzieje na zmienienie losu meczu dał Kacper Tatara, który strzałem głową pokonał bramkarza Bytovii.
W drugiej połowie Chojniczanka również dążyła do strzelenia jak najszybciej bramki, jednak ta sztuka się nie udawała, a co się nie wykorzystało, to się zemściło i w 61 minucie padła bramka dla Bytovii, która zadała ostateczny cios dla gospodarzy w tym meczu.

Chojniczanka spadła po tym meczu na piąte miejsce w tabeli. Strata do lidera zwiększyła się do sześciu punktów, a do drugiego miejsca do czterech punktów. Za tydzień żółto – biało – czerwoni podejmą na wyjeździe Miedź Legnica, będzie to bardzo ważne spotkanie w kwestii walki o I ligę. Zwycięstwo pozwoli zminimalizować stratę do drugiej Miedzi, porażka może znacznie utrudnić walkę o awans.

Składy:
Chojniczanka: Rafał Misztal - Mariusz Gogol, Robert Sierant, Paweł Hajduczek (31’ Tomasz Lenart), Robert Bednarek - Paweł Posmyk (58’ Marcin Trojanowski), Aleksandar Atanacković, Sławomir Pach (C), Adrian Ligienza (46’ Piotr Wasikowski) - Kacper Tatara, Szymon Kaźmierowski.

Bytovia: Maciej Gostomski – Jakub Szałek, Łukasz Wróbel, Piotr Łapigrowski, Mariusz Schmidke, Michał Pietroń, Marcin Kajca, Dawid Ambroziak (71’ Adrian Chomiuk), Łukasz Kłos (87’ Sławomir Pufelski), Wojciech Pięta, Dawid Retlewski (90’ Patryk Laskowski)

18. Zagłębie Sosnowiec 24 19 32-40

(kolejno: miejsce, nazwa drużyny, liczba rozegranych spotkań, punkty, bilans bramkowy)